Rąstiniai namai,
mašininio sukirtimo

Namo statyba prasideda nuo aukščiausios kokybės medienos atrinkimo – naudojame brandų mišką ir kruopščiai atrenkame kiekvieną rąstą

Sveikas gyvenimo būdas
Preciziškos detalės
Modernus dizainas

Kodėl verta rinktis mašininiu būdu apdorotą rąstinį namą?

Rinkitės medinį rąstinį namą dėl nesenstančios estetikos, natūralios izoliacijos, tvarumo ir jaukios, kviečiančios atmosferos.

Preciziškai sukalibruotos
detalės

Jeigu apdirbdami rąstus rankiniu būdu stengiamės išsaugoti kiekvieno rąsto unikalumą, mašininio apdirbimo tikslas – kuo lygiau ir vienodžiau supjauti rąstus. Tokiu būdu išgaunamas visai kitoks efektas: mašininio apdirbimo rąstiniai namai atrodo itin tvarkingi, „civilizuotesni“, labiau tinka moderniems interjerams.

Platus apšiltinimo sprendimų spektras

Mašininiu būdu apdirbtų rąstų storis – iki 200 mm, todėl statant gyvenamuosius namus, juos rekomenduojama papildomai apšiltinti. Siūlome skirtingus techninius sprendimus sienų struktūroms. Priklausomai nuo rąstinio namo paskirties, galite rinktis geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį apšiltinimo variantą.

Neribota erdvė fantazijai

Mašininio apdirbimo rąstiniai namai atveria visas galimybes pasirinkti, kaip turėtų atrodyti namo eksterjeras ir interjeras, nes rąstus galima uždengti iš vidaus arba iš išorės. Kitaip tariant, Jūs galite turėti protinga kaina įsigytus savo svajonių namus, neatsisakydami rąstinio namo teikiamų privalumų bei džiaugtis aukščiausio kokybės ekologišku ir patogiu gyvenimu.

Mūsų mašininio apdirbimo rąstinių namų linijos

GARDEN linija
U = 1,63 W / m²K
90 mm rąstas

Be papildomo apšiltinimo
Mašininiu būdu apdirbti rąstai – puikus pasirinkimas rąstiniam sodo nameliui, vasarvietei, medžioklės nameliui, pavėsinėms ir kitiems ne nuolatiniam gyvenimui skirtiems pastatams. Lyginant su rankomis apdirbtais rąstais, mašininio apdirbimo rąstų namai pigesni.

90 mm rąstas

90 mm rąstas

90 mm rąstas

145mm karkasas

150 mm šiluminė izoliacija

garų izoliacija

50 mm priešvėjinė vata

vidaus apdaila

LIVING linija
U = 0,20 W / m²K
90 mm rąstas

Su apšiltinimu iš vidaus
Tokiu būdu šiltinant rąstinį namą prie viengubos rąstinės sienos statomas medinis karkasas, prie kurio tvirtinama vidinės ar išorinės sienos plokštė su apdaila, o tarpas tarp plokštės ir rąsto užpildomas izoliacine medžiaga. Taip apšiltintas rąstinis namas atitinka visus gyvenamiesiems namams keliamus šiluminės varžos reikalavimus. Puikus sprendinys norintiems išsaugoti rasto tekstūrą išorėje.

Lauko apdaila

20x45 mm oro tarpas

Priešvėjinė plėvelė

150 mm šilumos izoliacija

45x145 mm medinis karkasas

slankikliai

90 mm rąstas

RESIDENCE linija
U = 0,20 W / m²K
90 mm rąstas

Su apšiltinimu iš išorės
Šis būdas yra dažniausias ir praktiškiausias norint išsaugoti gyvenamojo ploto kvadratūrą. Iš vidaus rąstinės sienas galima palikti neapdirbtas arba papildomai pasidengti jūsų norima medžiaga norint "pagyvinti" interjerą ir tuo pačiu išlaikyti rąstinio namo autentiškumą. Šis sprendinys taip pat atitinka visus gyvenamiesiems namams keliamus šiluminės varžos reikalavimus.

Kiti mūsų medinių namų tipai

Rąstiniai namai
norvegiško sukirtimo


ECO LINIJA
NATURAL LINIJA

Rąstiniai namai
norvegiško sukirtimo


ECO LINIJA
NATURAL LINIJA
daugiau

Karkasiniai
namai


MODERN LINIJA
PASSIVE LINIJA

Karkasiniai
namai


MODERN LINIJA
PASSIVE LINIJA

daugiau

Kuo išskirtinė mašininio apdirbimo rąstinių namų gamyba?

Gamindami šiuos rąstinius namus mes naudojame tik aukščiausios kokybės brandų medį (supjautą pagal CEF standartus). Pušiniai rąstai staklėmis apipjaunami iš dviejų pusių išgaunant reikiamo storio statybinę medžiagą – nuo 40 iki 140mm. Tuomet rąstai išdžiovinami ir kai pasiekia optimalų drėgnumą, naudojami namų statybai. Dėl mažesnių dimensijų sumažėja rąsto įtrūkimų kiekis. Gamindami mašininio apdirbimo rąstinius namus mes naudojame modernias technologijas ir įrengimus, todėl kiekviena detalė išpjaunama labai tiksliai.

skydiniai-karkasiniai-rastiniai-namai-mediniai namai-statyba-gamyba-ekonomiskas namas

D U K

 Iš tiesų, daug kas priklauso nuo Jūsų pageidavimų. Jei norite namo iš rąstų masyvo, kuriame aiškiai atsispindėtų gamtos sukurtas rąstų unikalumas – rinkitės rankomis apdirbtus rąstus. Jie gaminami iš aukščiausios kokybės medienos, kiekvienas rąstas apdirbamas rankomis, sienojai renčiami idealiai atitaikant kiekvieną rąstą savo vietoje. Toks namas išsaugo visas geriausias rąstinių namų savybes. Kita vertus, mašininio apdirbimo rąstai – universaliau panaudojami ir sukuria „civilizuotesnę“ aplinką. Jei rankomis apdirbtų rąstų namas – vienetinis rankų darbo kūrinys, tai mašininio apdirbimo rąstų statiniai – plačiai taikomas ir itin praktiškas sprendimas.

Viskas priklauso nuo to, kaip šiltinami rąstiniai namai. Šiltinant iš išorės, išsaugomos visos „gerosios“ rastų masyvo savybės ir sukuriama papildoma rąstų izoliacija. Ieškantiems itin šilto ir natūralaus sprendimo, rekomenduojame dvigubą mašininio apdirbimo rastų sieną su šilumine izoliacija tarpe – linija Double.
Kitos linijos, išsaugančios rąstų masyvo privalumus:

Rąstinio namo pastatymo trukmė priklauso nuo daugelio faktorių – sudėtingumo, dydžio, ir kt. Dažniausiai darbus užbaigiame per vieną statybos sezoną.

Visiems statomiems rąstiniams ir karkasiniams namams, gaminamiems mediniams langams ir durims bei kitai medienos produkcijai suteikiame 5 metų garantinį aptarnavimą.

Kadangi mediena yra „gyva“ medžiaga, rąstinių namų savininkai žino, kad ji reaguoja į aplinką, todėl vasarą sienų aukštis būna didesnis nei žiemą, keičiasi sienų drėgmė – kitaip tariant, rąstas irgi gyvena. Tam tikras rąstų trūkimas – natūralus procesas, bet tinkamai išdžiovintas rąstas niekada netrūks per visą plotį. Tokie įtrūkimai rąstuose neveikia namo šiluminių savybių ir yra natūrali rąstinio namo gyvenimo dalis. Vienas iš pagrindinių būdų kaip mes sprendžiame šias problemas – namų statybai naudojame tik brandžią spygliuočių medieną, kurią tinkamai išdžioviname ir apdorojame. Tinkamai apdirbtas medis „gyvena,“ bet negadina namo sienojo.

Rąstiniuose namuose be apšiltinimo žmonės gyveno daugelį metų. Nors medžio masyvo šiluminė varža gerokai mažesnė už plytinio ar betoninio pastato, medis reguliuoja patalpų mikroklimatą natūraliai ventiliuodamas patalpas ir palaikydamas juose pastovią drėgmę. Kadangi šalčio pojūtis priklauso ne tik nuo temperatūros, bet ir nuo santykinės drėgmės, mediniuose namuose be apšiltinimo gyventi galima ir, kaip minėjome, tai žmonės darė daug metų. Tačiau tiems kurie renkasi rąstinius namus kaip nuolatinę gyvenamąją vietą šiandien, mes rekomenduojame rinktis sprendimus, kurie suteiks papildomą šiluminę izoliaciją ir sumažins sąnaudas kurui.

Geriausia būtų pradėti užduodant sau keletą klausimų:

  • Kas tame name gyvens?
  • Kokie namo gyventojų poreikiai?
  • Ar name lankysis svečiai?
  • Ar tai bus nuolatinė gyvenamoji vieta ar vasarnamis, medžioklės namelis?
  • Kur planuojate statyti namą?
  • Kiek tam galite skirti lėšų?
  • Kokį interjerą /fasadą norėtumėte kurti?
  • Kokių pagalbinių patalpų ar kitų elementų pageidautumėte (verandų, terasų, priestatų, pirties, t.t.)?

Apsilankykite statybos parodose, pavartykite žurnalus, užsukite į svečius pas tuos, kurie jau gyvena rąstiniame name ir apgalvokite, kas Jums patinka ir ką norėtumėte keisti. Tuomet pradėkite dėlioti savo idėjas ant popieriaus – kai turėsite aiškesnį vaizdą, ko norite, patariame kreiptis į architektus. Mes bendradarbiaujame su UAB „Baltijos architektūra,“ kuri turi didelę patirtį su rąstinių namų projektais.

Rąstinio namo privalumas – sveika gyvenimo aplinka. Pastovios komfortabilios oro drėgmės atmosfera sukuria labai sveiką gyvenimo terpę. Name mažai skraidančių (statinio krūvio) dulkių.  Trūkumai – pagrindinis, lietuvio akiai nepriimtinas medinis interjeras. Baiminamasi medinės perdangos, bet yra gerų civilizuotų garso ir smūgio izoliacijos sistemų. Nepagrįsta gaisro baimė (padegti galima bet kokį namą). Ir, galiausiai, niekas nenuginčys, kad mediniai namai yra patys sveikiausi.

Turi dar klausimų? Susisiekite!

Gaukite pasiūlymą