Mediniai rąstiniai,
karkasiniai namai

Namo statyba prasideda nuo aukščiausios kokybės medienos atrinkimo – naudojame brandų mišką ir kruopščiai atrenkame kiekvieną rąstą

Profilaktinė priežiūra, garantija
200 projektų visoje Lietuvoje
protinga bei patraukli kaina
Galimybė susikurti unikalų dizainą

23 metų patirtis Lietuvos rinkoje

Greiti statybos terminai

Medis seniausia ir ekologiškiausia statybos medžiaga

Medinių rąstinių arba karkasinių namų statyba pasižymi natūralia estetika, tvarumu, energiniu efektyvumu, ilgaamžiškumu. Pasistatę medinį namą, jūs ne tik susikursite jaukią ir sveiką gyvenamąją aplinką, bet ir žengsite žingsnį į naujausias pasaulines statybos tendencijas.

 

Natūrali estetika

Mediniai namai pasižymi šiltu ir kaimišku žavesiu, kuris yra labai patrauklus. Natūralus medienos grožis sukuria jaukią ir kviečiančią atmosferą.

Energiškai efektyvus

Mūsų mediena pasižymi puikiomis izoliacinėmis savybėmis, todėl padeda reguliuoti patalpų temperatūrą ir sumažinti energijos sąnaudas. Dėl to gali sumažėti šildymo ir vėsinimo išlaidos.

Mažesnis poveikis aplinkai

Medinių namų gamybos ir statybos procesai paprastai palieka mažesnį anglies dioksido pėdsaką, palyginti su kitomis statybinėmis medžiagomis.

Susipažinkite su mūsų medinių namų konstrukcijų tipais

Rąstiniai namai
norvegiško sukirtimo


ECO LINIJA
NATURAL LINIJA

Rąstiniai namai
norvegiško sukirtimo


ECO LINIJA
NATURAL LINIJA
daugiau

Rąstiniai namai
mašininio sukirtimo


GARDEN LINIJA
LIVING LINIJA
RESIDENCE LINIJA

Rąstiniai namai
mašininio sukirtimo


GARDEN LINIJA
LIVING LINIJA
RESIDENCE LINIJA
daugiau

Karkasiniai
namai


MODERN LINIJA
PASSIVE LINIJA

Karkasiniai
namai


MODERN LINIJA
PASSIVE LINIJA

daugiau

Mes Jums patarsime ir padėsime
įgyvendinti savo svajones

Mūsų mediniai namai liudija vaizduotės ir meistriškumo galią. Naudodami pažangius inžinerinius metodus, kuriame atviras ir lanksčias gyvenamąsias erdves, kurios prisitaiko prie jūsų poreikių. Visi mūsų mediniai namai yra kruopščiai suprojektuoti, gamybos procese naudojame tik aukščiausios kokybės medžiagas, patvarias konstrukcijas, pasižyminčias ilgaamžiškumu ir puikia estetine išvaizda. Kiekvienas projektas optimizuoja natūralios šviesos, oro srautus ir energijos vartojimo efektyvumą. Užtikrinta protinga kaina, patogus ir ekologiškas gyvenimas.

Bendradarbiavimo procesas

01 Pasidalinkite savo vizija

Namo statybos eiga prasideda nuo vizijos. Tiesiog nupieškite savo svajonių namą ant popieriaus ir atsiųskite mums – mes galime pradėti mūsų bendravimą tiesiog nuo pirminės jūsų namuko idėjos

02 Nusistatome biudžetą ir eigą

Pasitvirtinę namo dizainą ir glaudžiai bendradarbiaujant galime nusistatyti jūsų svajonių namo biudžetą, pasirašyti sutartį bei pradėti planuotis statybos eigą

03 Medžiagų transportavimas ir statyba

Paruošę namo medžiagas gamykloje, transportuojame jas į jūsų statybos aikštelę bei pradedame savo surinkimo darbus!

D U K

Rąstiniuose namuose be apšiltinimo žmonės gyveno daugelį metų. Nors medžio masyvo šiluminė varža gerokai mažesnė už plytinio ar betoninio pastato, medis reguliuoja patalpų mikroklimatą natūraliai ventiliuodamas patalpas ir palaikydamas juose pastovią drėgmę. Kadangi šalčio pojūtis priklauso ne tik nuo temperatūros, bet ir nuo santykinės drėgmės, mediniuose namuose be apšiltinimo gyventi galima ir, kaip minėjome, tai žmonės darė daug metų. Tačiau tiems kurie renkasi rąstinius namus kaip nuolatinę gyvenamąją vietą šiandien, mes rekomenduojame rinktis sprendimus, kurie suteiks papildomą šiluminę izoliaciją ir sumažins sąnaudas kurui.

Šiuolaikiniai rąstiniai namai nebūtinai turi būti kaimiško stiliaus statiniai. Priklausomai nuo to, kurį variantą pasirinksite, pagal savo poreikius galėsite priderinti ir eksterjerą, ir interjerą. Rąstinis namas, be abejonės, turi tik jam būdingą atmosferą, bet kaip ją išnaudosite – Jūsų fantazijos reikalas. Štai keletas sprendimų, nulemsiančių kaip atrodys Jūsų namas:

 • Rankomis apdirbti ar mašininio apdorojimo rąstai: rankomis apdirbtas rąstas išsaugo unikalų gamtos grožį, bet mašininio apdirbimo rąstai suteikia „civilizuotesnio“ statinio įspūdį ir lengviau pasiduoda modernaus eksterjero ir interjero kūrimui.
 • Apšiltinimas iš išorės ar iš vidaus: Apšiltindami namą iš išorės, išsaugote teigiamą rąstų poveikį gyvenamosiose patalpose ir turite daugiau laisvės kurti Jums patinkantį namo fasadą. Namo interjere rąstai lieka neuždengti. Šiltindami iš vidaus, interjerą galite kurti pagal savo fantaziją, bet prarandate teigiamą rastų masyvo įtaką Jūsų sveikatai.
 • Langai ir kitos interjero detalės: atmosfera interjere priklausys nuo to, kokio dydžio Jūsų langai, kaip į patalpas patenka šviesa, kokios interjero detalės panaudotos, kaip suplanuotos patalpos, kokio apdirbimo rąstai ir daugelio kitų dalykų.

Interjeras – Jūsų fantazijos reikalas. Jo kūrimas prasideda nuo namo projektavimo. Ko Jūs norėtumėte? Šviesos? Atvirų, pereinamų patalpų? Aukštų lubų? Skirtingo aukščio grindų? Mediniai namų interjerai puikiai pasiduoda Jūsų vaizduotei. O ir pats medis jau pats savaime kuria unikalią aplinką ir patys sienojai jau yra interjero akcentas. Nebūtina medinių sienų derinti tik su žvėrių iškamšomis ir skiautiniais. Medinės sienos puikiai dera ir su ryškiomis, ir su pastelinėmis spalvomis, todėl rinkdamiesi baldų, kilimų užuolaidų spalvas taip pat galėsite ieškoti „savo“ sprendimų. Kuriant interjerą medį galima derinti su stiklu, kaltu ar lietu metalu, įvairiomis tinko tekstūromis, akmenimis – viskas priklauso tik nuo Jūsų skonio, pomėgių ir noro.

Rąstinių namų išmatavimai priklauso nuo Jūsų poreikių. Kaip ir statant bet kokį kitą statinį, reikės atsižvelgti į atramines sienas ir atitinkamai suprojektuoti, bet mes galime pastatyti tokių išmatavimų namą, kokio reikia Jums.

 

Geriausia būtų pradėti užduodant sau keletą klausimų:

 • Kas tame name gyvens?
 • Kokie namo gyventojų poreikiai?
 • Ar name lankysis svečiai?
 • Ar tai bus nuolatinė gyvenamoji vieta ar vasarnamis, medžioklės namelis?
 • Kur planuojate statyti namą?
 • Kiek tam galite skirti lėšų?
 • Kokį interjerą /fasadą norėtumėte kurti?
 • Kokių pagalbinių patalpų ar kitų elementų pageidautumėte (verandų, terasų, priestatų, pirties, t.t.)?

Apsilankykite statybos parodose, pavartykite žurnalus, užsukite į svečius pas tuos, kurie jau gyvena rąstiniame name ir apgalvokite, kas Jums patinka ir ką norėtumėte keisti. Tuomet pradėkite dėlioti savo idėjas ant popieriaus – kai turėsite aiškesnį vaizdą, ko norite, patariame kreiptis į architektus. Mes bendradarbiaujame su UAB „Baltijos architektūra,“ kuri turi didelę patirtį su rąstinių namų projektais.

 

Iš tiesų, daug kas priklauso nuo Jūsų pageidavimų. Jei norite namo iš rąstų masyvo, kuriame aiškiai atsispindėtų gamtos sukurtas rąstų unikalumas – rinkitės rankomis apdirbtus rąstus. Jie gaminami iš aukščiausios kokybės medienos, kiekvienas rąstas apdirbamas rankomis, sienojai renčiami idealiai atitaikant kiekvieną rąstą savo vietoje. Toks namas išsaugo visas geriausias rąstinių namų savybes. Kita vertus, mašininio apdirbimo rąstai – universaliau panaudojami ir sukuria „civilizuotesnę“ aplinką. Jei rankomis apdirbtų rąstų namas – vienetinis rankų darbo kūrinys, tai mašininio apdirbimo rąstų statiniai – plačiai taikomas ir itin praktiškas sprendimas.

Viskas priklauso nuo to, kaip šiltinami rąstiniai namai. Šiltinant iš išorės, išsaugomos visos „gerosios“ rastų masyvo savybės ir sukuriama papildoma rąstų izoliacija. Ieškantiems itin šilto ir natūralaus sprendimo, rekomenduojame dvigubą mašininio apdirbimo rastų sieną su šilumine izoliacija tarpe – linija Double.

Rąstinio namo pastatymo trukmė priklauso nuo daugelio faktorių – sudėtingumo, dydžio, ir kt. Dažniausiai darbus užbaigiame per vieną statybos sezoną.

Visiems statomiems rąstiniams ir karkasiniams namams, gaminamiems mediniams langams ir durims bei kitai medienos produkcijai suteikiame 5 metų garantinį aptarnavimą.

Kadangi mediena yra „gyva“ medžiaga, rąstinių namų savininkai žino, kad ji reaguoja į aplinką, todėl vasarą sienų aukštis būna didesnis nei žiemą, keičiasi sienų drėgmė – kitaip tariant, rąstas irgi gyvena. Tam tikras rąstų trūkimas – natūralus procesas, bet tinkamai išdžiovintas rąstas niekada netrūks per visą plotį. Tokie įtrūkimai rąstuose neveikia namo šiluminių savybių ir yra natūrali rąstinio namo gyvenimo dalis. Vienas iš pagrindinių būdų kaip mes sprendžiame šias problemas – namų statybai naudojame tik brandžią spygliuočių medieną, kurią tinkamai išdžioviname ir apdorojame. Tinkamai apdirbtas medis „gyvena,“ bet negadina namo sienojo.

Medis – viena iš alternatyvų renkantis statybos medžiagas savo statomam namui. Kaip ir bet kokia medžiaga ji turi savo privalumų ir trūkumų. Pastaruoju metu, ypač Vakarų Europoje, susidomėjimas mediniais namais yra labai išaugęs. Atsiradus naujoms džiovinimo ir medžio apdirbimo technologijoms medinių namų trūkumai nebetrukdo gyventi, o nugali svariausias argumentas – gyvenamosios aplinkos ekologiškumas. Pats ekologiškiausias namas – rąstinis. Konservatyviuosius ir provincialius lietuvius gąsdina medinė namo aplinka. Todėl dažniau gyvenamajai statyba renkamasi karkasiniai namai. Pastarieji (jei sienos jau būna pagamintos gamykloje) nepaprastai sparčiai surenkami ir palyginti pigūs, o naudojimo kokybe nenusileidžiantys įprastam lietuvio akiai plytiniam namui.

Rąstinio namo privalumas- sveika gyvenimo aplinka. Pastovios komfortabilios oro drėgmės atmosfera sukuria labai sveiką gyvenimo terpę. Name mažai skraidančių (statinio krūvio) dulkių. Trūkumai- pagrindinis , lietuvio akiai nepriimtinas medinis interjeras. Baiminamasi medinės perdangos, bet yra gerų civilizuotų garso ir smūgio izoliacijos sistemų. Nepagrįsta gaisro baimė (padegti galima bet kokį namą). Ir, galiausiai, niekas nenuginčys, kad mediniai namai yra patys sveikiausi.

Iš esmės rąstinio ir karkasinio namo priežiūra yra vienoda – vidutiniškai kas penki, šeši metai perdažyti . Naujos dažų gamybos technologijos leidžia gaminti itin kokybiškus ir praktiškus naudojimui dažus.

Grynai fizikiniu požiūriu karkasinis namas su 20 cm storio sienų apšiltinimu yra šilčiausias, netgi lyginant su standartiniais šiltinimo sprendimais statant iš blokelių ar plytų.  Rąstinio namo su 20cm storio rąsto siena fizikinė šiluminė varža yra apie 1 . Šis dydis neatitinka Lietuvos normatyvų, nors kai kuriose panašaus klimato Europos šalyse yra leistinas, būtent dėl kitų unikalių rąstinių savybių. Kitas variantas yra statyti rąstinį namą su dvigubo rąsto (plonesnio) išorine siena dedant 10 cm apšiltinimą.

Kaip ir kiekvienas darbas mediniai namai reikalauja žinių. Tai pagrindinis faktorius, sugadinęs medinių namų įvaizdį Lietuvoje. Daug pavyzdžių rodo, kad namai buvo statomi skubotai, neįvertinus net paprastų medinės architektūros niuansų.

Karkasiniai namai labiau reikalauja šiuolaikiškų technologijų, konstrukcinių sprendimų. Kartu jie ir lankstesni architektūriniu požiūriu. Gero karkasinio namo neįmanoma pastatyti namų sąlygomis.
 
Rąstinių namų sienų išdėstymai, konstrukciniai sprendimai remiasi senovinių žinių bagažu. Šie sprendimai yra optimalūs ir išlaidų atžvilgiu. Aišku, norint pritaikyti šiuolaikiškas technologijas reikia atidžiai numatyti kaip jos sąveikaus su senovės patirtimi. Tradicinį rąstinį namą galima pasistatyti ir namų sąlygomis- tik reikia žinių.

Abiem atvejais galima keltis iš karto po pastatymo. Kadangi namai statomi iš sausos medienos papildomai naudojant namo judėjimą kompensuojančias detales ir medžiagas.

Abiem atvejais panašios kainos, nes karkasiniam namui dar reikalinga vidaus apdaila.

Nėra jokių apribojimų. Nebent kalba eina apie kokius nors kapitalinius (sunkius virš tonos) įrenginius, kuriuos norima montuoti antrame namo aukšte. Čia turi būti numatyta papildoma perdangos konstrukcija.

Bendrai kalbant, ne vienas tūlas lietuvis nustebs sužinojęs, kokie ilgaamžiai yra mediniai namai. Ilgaamžiškesnis yra rąstinis namas. Pagrindinis diskusijų objektas – išorinė apdaila. Kadangi rąstas yra masyvus – jis ilgaamžiškas (virš 100 metų) , tik reikia laiku juos dažyti. Išorinę lentą karkasiniam namui reikės pakeisti po 40 metų- ir namas vėl turės naują išvaizdą. Paties karkaso konstrukcinės savybės laikui bėgant praktiškai nekinta.

Rekonstruoti paprasčiau karkasinį namą. Šie namai taip pat lankstesni architektūriniu atžvilgiu, nes galima rinktis įvairesnius konstrukcinius sprendimus. Rąstiniai namai projektuojami sunkiau, nešančios rąstinių namų sienos turi būti išdėstytos pagal griežtesnes taisykles.

Turi dar klausimų? Susisiekite!

Gaukite pasiūlymą