Karkasiniai namai

Karkasinis namas yra vienas lanksčiausių konstrukcinių sprendimų planuojant patalpų išdėstymą ir kuriant vidinę ir išorinę apdailą

Greita statyba
Konkurencinga kaina
Tvarus gyvenimo būdas

Kodėl verta rinktis karkasinį namą?

 • Pirmiausia tai trumpas statybos laikas, bei bendros finansinės ir laiko sąnaudos.

 • Karkasiniai namai yra vienas lanksčiausių konstrukcinių sprendimų planuojant patalpų išdėstymą ir kuriant vidinę ir išorinę apdailą. Nors karkasiniai namai yra statomi naudojant medžiagas, kurios tausoja Jūsų sveikatą ir gamtą, jie negali pasigirti tomis savybėmis, kuriomis pasižymi rąstiniai namai.

Greičiausias sprendimas ieškantiems būsto

Norintiems patogiu ir ekologišku gyvenimu mėgautis čia ir dabar – mediniai karkasiniai namai. Karkasinio namo gamyba ir surinkimas trunka porą mėnesių, o visas statybos procesas – ne ilgiau, kaip vieną sezoną.

Ilgaamžis sprendimas

Gerai pastatyti skydiniai karkasiniai namai gali tarnauti daugiau nei šimtą metų. Kadangi mes naudojame tik aukščiausios kokybės medžiagas ir pažangiausias technologijas, galite būti tikri, kad protinga kaina įsigytas pasyvus namas Jums tarnaus visą gyvenimą.

Ekonomiškas ir ekologiškas būstas

Mūsų projektuojami karkasiniai namai yra statomi tik iš natūralių medžiagų, kurios nekenkia aplinkai ir namo gyventojams. Jei ieškote ne tik ekologiško, bet ir ekonomiško pasirinkimo, siūlome rinktis pasyvaus namo variantą: tokio tipo karkasinių namų energijos nuotėkis yra minimalus. 

Mūsų karkasinių namų linijos

MODERN linija
U = 0,19 W / m²K

Tvarumas už mažą kainą "Modern Line"
Ekologiška ir pigi karkasinės sienos sistema, kuri šiuolaikiškai keičia tradicinius statybos metodus. Aukštos kokybės medienos karkasas, gera šilumos izoliacinė medžiaga, dailylentės ir pritaikoma apdaila daro ją ilgaamžę ir vizualiai patrauklią. Be to, dėl energiją taupančios konstrukcijos ir natūralių izoliacinių savybių tai yra idealus pasirinkimas siekiant tvarumo už palyginti nedidelę kainą.

lauko apdaila

20x45 mm oro tarpas

priešvėjinė plėvelė

45x145 mm medinis karkasas

garo plėvelė

45x45 mm medinis karkasas

50 mm šiluminė izoliacija

150 mm šiluminė izoliacija

vidaus apdaila

245x45 mm medinis karkasas

20x45 mm medinis karkasas

50 mm priešvėjinė vata

lauko apdaila

250 mm šiluminė vata

95 mm šiluminė izoliacija

garo plėvelė

vidaus apdaila

45x95 mm medinis karkasas

PASSIVE linija
U = 0,10 W / m²K

Išskirtinis efektyvumas "Passive Line"
Tai didelės šiluminės varžos karkasinės sienos sistema, skirtą pasyviems namams. Pažangūs statybos metodai ir izoliacinės medžiagos sumažina energijos suvartojimą ir išlaidas. Dėl pritaikomų sistemos konstrukcinių variantų galima sukurti vizualiai įspūdingą išorę ir kartu palaikyti pastovią vidaus temperatūrą, užtikrinančią tvarų gyvenimą.

Kas yra pasyvus namas?

skydiniai-karkasiniai-rastiniai-namai-mediniai-namai-statyba-gamyba-ekonomiskas namas-dolena

Ateities būstai

Pasyvūs namai dažnai vadinami ateities būstu. Naudojant naujausias technologijas, pastato sienos yra taip užsandarinamos, kad šilumos apykaita su aplinka – taigi, ir energijos nuostoliai, – sumažėja iki minimumo. Jei pasyvus namas pastatytas tinkamai, šildyti jį itin pigu. Sunaudojama ženkliai mažiau kuro, todėl sumažėja ir namo CO2 pėdsakas (į atmosferą išskiriamas anglies dvideginio kiekis) bei racionaliau naudojami gamtiniai ištekliai, reikalingi namo apšildymui.

Kiti mūsų medinių namų tipai

Rąstiniai namai
norvegiško sukirtimo


ECO LINIJA
NATURAL LINIJA

Rąstiniai namai
norvegiško sukirtimo


ECO LINIJA
NATURAL LINIJA
daugiau

Rąstiniai namai
mašininio sukirtimo


GARDEN LINIJA
LIVING LINIJA
RESIDENCE LINIJA

Rąstiniai namai
mašininio sukirtimo


GARDEN LINIJA
LIVING LINIJA
RESIDENCE LINIJA
daugiau

Moduliniai
namai

Moduliniai
namai

Karkasinių / skydinių
namų gamybos technologija

Karkasiniai namai (skydiniai namai) statomi iš gamykloje paruoštų sienos skydų su vidaus ir išorės apdaila. Prieš pradedant sienų segmentų gamybą, kiekvienam iš jų padaromas detalus brėžinys. Gaminant lauko sienų segmentus naudojama išorinė apdaila, vėjo izoliacija, apšiltinimas, išpjaunamos ventiliacijos, durų bei langų angomis su apvadais. Kliento pageidavimu, vidinių sienų segmentai taip pat gali būti gaminami su pasirinkta apdaila. Pagamintas sienų komplektas transportuojamas į statybos aikštelę ir surenkamas ant pamatų vidutiniškai per tris dienas.

Lengvas montavimas ir langų bei durų įstatymas žymiai pagreitina namo statybą, dėl to galima visiškai išvengti kritulių poveikio konstrukcijų kokybei.

 
skydiniai-karkasiniai-rastiniai-namai-mediniai-namai-statyba-gamyba-ekonomiskas namas-dolena

Galerija

D U K

Karkasinis namas tai namas pastatytas iš medienos karkaso. Skydinis namas, tai statybų technologija, kurią mes pritaikėme mūsų karkasiniams namams norint juos pastatyti greičiau, su mažiau klaidų ir sąlyčio su agresyvia aplinka. Tačiau skydinė konstrukcija gali būti pritaikyta ne tik medinio karkaso namo, bet ir SIP plokščių namui. Skydinė technologija tai pažangiausias statybų būdas leidžiantis didžiąją dalį karkasinio namo sukalti gamykloje po stogu ir su mažiau klaidų. Ši technologija leidžia namo sienų skydus atvežus į statybvietę surinkti vos per 1-3 darbo dienas!

Pagrindinis ir svarbiausias atsakymas yra, jog anksčiau reikėjo palyginti daug šių dviejų statybos būdų pliusų ir minusų, kad išsirinkti sau tinkamiausią variantą. Tačiau, šiai dienai Lietuvos statybos įstatymai reikalauja visus naujus namus statyti pasyvius (A+ ir A++ energetinės klasės), o tai pasiekti yra pigiausia su karkasiniu namu. Tik šis statybos metodas leidžia išlaikyti tą patį sienų storį ar tik vos storesnį parenkant šiuolaikines šilumos izoliacines medžiagas. Mūro atveju, jis taptų tik brangesnis rėmo pasirinkimas, prie kurio būtų montuojami visi kiti namo plotą mažinantys papildomi šiltinimo sluoksniai. Nuo 2021 metų karkasiniai namai įgauna didelį populiarumą Lietuvoje, būtent dėl sugriežtintų energetinių reikalavimų.

 

Karkasinio skydinio namo sienos skydo sluoksniai uždedami gamykloje:

 • Medinė dailylentė;
 • Vertikalūs tašeliai oro tarpui ir žiūrkgaudžiai;
 • Priešvėjinė plėvelę, kurios sujungimai suklijuoti sandarinimo juosta;
 • Priešvėjinė gipso kartono plokštė;
 • Medinis sienų karkasas;
 • Langai;
 • Šilumos izoliacija tarp sienų karkaso statramsčių;
 • Garo izoliacijos plėvelė;
 • 45mm medinių tašelių rėmas laidams ir vamzdžiams pravesti;

Karkasinio skydinio namo sienos skydo sluoksniai uždedami statybvietėje po elektrikų:

 • Šilumos izoliacija tarp medinių tašelių;
 • Gipso kartono plokštė;

Yra labai svarbu pasitikrinti ir pasilyginti gamintojo jums paskaičiuoto pasiūlymo turinį. Vieni gamintojai į savo paketą įtraukia daugiau medžiagų, darbų ar paslaugų, nei kiti. Pavyzdžiui, ne visi gamintojai įtraukia į sąmatą namo langus ir duris, lauko galutinę apdailą, laukinius pavadus, stogo galutinę dangą, lietaus sistemą, sandarinimo juostas, ir vidaus sluoksnius. Kitas patarimas, darbai gamykloje visada bus pigesni nei darbai statybvietėje, tad stenkitės kad kuo daugiau įmanomų darbų būtų padaryta gamintojo gamykloje.

Visiems suprantamas dalykas, kad namą šildo jo sienose ir stoge esanti šilumos izoliacija. Ji yra labai svarbus dalykas norint apšiltinti namą pagal šių dienų energetinius reikalavimus. Tačiau, svarbiausias dalykas, kad namas būtų šiltas yra jo sandarumas. Net menkiausias plyšys leis šaltam vėjui patekti į patalpas, taip sumažinant jos šilumą. Yra paskaičiuota, jog sienų šilumos izoliacijos sluoksnį didinant nuo 10cm iki 20cm šilumos sutaupoma tik 3%! Dėl šios priežasties verta investuoti į namo sandarumą, o ne į papildomą izoliacijos sluoksnį.

 

Karkasinių skydinių namų statybą dažniausiai yra skirstoma į šiuos pagrindinius etapus:

Pagal preliminarius pradinius brėžinius paskaičiuojama preliminari namo kaina:

 1. Ruošiamas namo projektas;
 2. Paskaičiuojama detali statybų sąmata;
 3. Gaunami statybų leidimai;
 4. Pradedama namo skydų gamyba;
 5. Vykdomi žemės darbai ir įrengiami pamatai;
 6. Įrengiamas drenažas;
 7. Surenkami namo sienų skydai;
 8. Įrengiamas stogas;
 9. Įstatomi langai (jei nebuvo sumontuoti gamykloje į skydus) ir durys;
 10. Į namą įvedamos komunikacijos.
 11. Tvirtinamos galutinės lauko apdailos detalės – vėjalentės, kampiniai apvadai ir kt;
 12. Sudedamas galutinis termoizoliacinis sluoksnis tašeliuose ir užsukamos gipso kartono plokštės;
 13. Atliekama kosmetinė vidaus apdaila.
 14. Montuojama vidaus įranga, sustatomi baldai.
 15. Tvarkomas eksterjeras.

Mūsų namų gamyboje naudojame aukštos klasės kalibruotą C24 klasės spygliuočių konstrukcinę medieną.

Taip, gaminame ir santvaras, ir gegnes savo statomiems namams kaip bendrą komplektą. Bet taip pat, gaminame jas ir atskirai.

Žinoma geriausia namus statyti pavasarį, vasarą ar ankstyvą rudenį. Bet su skydiniais namais, kadangi didžioji dalis daroma po stogu gamykloje, galimas statybų laikas prasitęsia. Svarbu, kad iki žemės įšalimo spėtumėte pasidaryti pamatus. Vasara yra pats užimčiausias laikas mūsų gamykloje, tad jei norite rezervuotis statybas tam metui, patariame užsiimti vietą 4-5mėn iš anksto.

 

Montavimo putas iš išorės būtina apsaugoti difuzinio tipo plėvele, kuri praleidžia garus, tačiau neleidžia garams ir kitokiai drėgmei patekti į vidų. 

Izoliacinės juostelės iš karto klijuojamos ant besiplečiančių putų. Taip juostelė daug patikimiau prisitvirtina bei galima lygiau paruošti paviršių tolimesniam izoliaciniam sluoksniui arba apdailai. Putų, priklausomai nuo antrinio plėtimosi dydžio, purškiama apie trečdaliu mažiau nei telpa tarpe.

Išorinė palangė turėtų būti montuojama ant plėvele apsaugotų montavimo putų. Dėl temperatūrų skirtumų galintis susidaryti  kondensatas gerokai pagreitina neapsaugotų montavimo putų irimą. 

Vidinė palangė išlyginama naudojant kietas pasparas, į tarpus purškiamos montavimo putos, kurios tuo pačiu veikia kaip klijai. Naudoti geriausia mažai besiplečiančias, plėtimosi jėgos neturinčias putas.

Turi dar klausimų? Susisiekite!

Gaukite pasiūlymą