Mašininio apdirbimo rąstiniai namai

Namo statyba prasideda nuo aukščiausios kokybės medienos atrinkimo – naudojame brandų mišką ir kruopščiai atrenkame kiekvieną rąstą 🙂

Kodėl verta rinktis mašininio apdirbimo rąstinius namus?

Preciziškai sukalibruotos detalės

Jeigu apdirbdami rąstus rankiniu būdu stengiamės išsaugoti kiekvieno rąsto unikalumą, mašininio apdirbimo tikslas – kuo lygiau ir vienodžiau supjauti rąstus. Tokiu būdu išgaunamas visai kitoks efektas: rąstinis namas atrodo itin tvarkingas, „civilizuotesnis“, labiau tinka moderniems interjerams.

Platus apšiltinimo sprendimų spektras

Mašininiu būdu apdirbtų rąstų storis – iki 200 mm, todėl statant gyvenamuosius namus, juos rekomenduojama papildomai apšiltinti. Siūlome skirtingus techninius sprendimus sienų struktūroms. Priklausomai nuo rąstinio namo paskirties, galite rinktis geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį apšiltinimo variantą. Peržiūrėti visus rąstų profilių pavyzdžius.

Neribota erdvė fantazijai

Mašininio apdirbimo rąstinis namas atveria galimybę pasirinkti, kaip turėtų atrodyti namo eksterjeras ir interjeras, nes rąstus galima uždengti iš vidaus arba iš išorės. Kitaip tariant, Jūs galite turėti savo svajonių namus neatsisakydami rąstinio namo teikiamų privalumų.

Mūsų mašininio apdirbimo rąstinių namų linijos

Linija GARDEN

Be papildomo apšiltinimo 

Be papildomo apšiltinimo mašininiu būdu apdirbti rąstai – puikus pasirinkimas rąstiniam sodo nameliui, vasarvietei, medžioklės nameliui, pavėsinėms ir kitiems ne nuolatiniam gyvenimui skirtiems pastatams. Lyginant su rankomis apdirbtais rąstais, mašininio apdirbimo rąstų namai pigesni.

Linija LIVING

Su apšiltinimu iš vidaus

 Tokiu būdu šiltinant rąstinį namą prie viengubos rąstinės sienos statomas medinis karkasas, prie kurio tvirtinama vidinės ar išorinės sienos plokštė su apdaila, o tarpas tarp plokštės ir rąsto užpildomas izoliacine medžiaga. Taip apšiltintas rąstinis namas atitinka visus gyvenamiesiems namams keliamus šiluminės varžos reikalavimus,. Puikus sprendinys norintiems išsaugoti rasto tekstūrą išorėje.

Linija RESIDENCE

Su apšiltinimu iš išorės

 Šis būdas yra dažniausias ir praktiškiausias norint išsaugoti gyvenamojo ploto kvadratūrą. Iš vidaus rąstines sienas galima palikti neapdirbtas arba papildomai pasidengti jūsų norima medžiaga norint “pagyvinti” interjerą ir tuo pačiu išlaikyti rąstinio namo autentiškumą. Šis sprendinys taip pat atitinka visus gyvenamiesiems namams keliamus šiluminės varžos reikalavimus.

Kuo išskirtinė mašininio apdirbimo rąstinių namų gamyba?

Gamindami šiuos rąstinius namus mes naudojame tik aukščiausios kokybės brandų medį (supjautą pagal CEF standartus). Pušiniai rąstai staklėmis apipjaunami iš dviejų pusių išgaunant reikiamo storio statybinę medžiagą – nuo 40 iki 140mm. Tuomet rąstai išdžiovinami ir kai pasiekia optimalų drėgnumą, naudojami namų statybai. Dėl mažesnių dimensijų sumažėja rąsto įtrūkimų kiekis. Gamindami mašininio apdirbimo rąstinius namus mes naudojame modernias technologijas ir įrengimus, todėl kiekviena detalė išpjaunama labai tiksliai.

Kiti mūsų namų tipai

Atlikti darbai

D U K

 Iš tiesų, daug kas priklauso nuo Jūsų pageidavimų. Jei norite namo iš rąstų masyvo, kuriame aiškiai atsispindėtų gamtos sukurtas rąstų unikalumas – rinkitės rankomis apdirbtus rąstus. Jie gaminami iš aukščiausios kokybės medienos, kiekvienas rąstas apdirbamas rankomis, sienojai renčiami idealiai atitaikant kiekvieną rąstą savo vietoje. Toks namas išsaugo visas geriausias rąstinių namų savybes. Kita vertus, mašininio apdirbimo rąstai – universaliau panaudojami ir sukuria „civilizuotesnę“ aplinką. Jei rankomis apdirbtų rąstų namas – vienetinis rankų darbo kūrinys, tai mašininio apdirbimo rąstų statiniai – plačiai taikomas ir itin praktiškas sprendimas.

Viskas priklauso nuo to, kaip šiltinami rąstiniai namai. Šiltinant iš išorės, išsaugomos visos „gerosios“ rastų masyvo savybės ir sukuriama papildoma rąstų izoliacija. Ieškantiems itin šilto ir natūralaus sprendimo, rekomenduojame dvigubą mašininio apdirbimo rastų sieną su šilumine izoliacija tarpe – linija Double.
Kitos linijos, išsaugančios rąstų masyvo privalumus:

Rąstinio namo pastatymo trukmė priklauso nuo daugelio faktorių – sudėtingumo, dydžio, ir kt. Dažniausiai darbus užbaigiame per vieną statybos sezoną.

Visiems statomiems rąstiniams ir karkasiniams namams, gaminamiems mediniams langams ir durims bei kitai medienos produkcijai suteikiame 5 metų garantinį aptarnavimą.

Kadangi mediena yra „gyva“ medžiaga, rąstinių namų savininkai žino, kad ji reaguoja į aplinką, todėl vasarą sienų aukštis būna didesnis nei žiemą, keičiasi sienų drėgmė – kitaip tariant, rąstas irgi gyvena. Tam tikras rąstų trūkimas – natūralus procesas, bet tinkamai išdžiovintas rąstas niekada netrūks per visą plotį. Tokie įtrūkimai rąstuose neveikia namo šiluminių savybių ir yra natūrali rąstinio namo gyvenimo dalis. Vienas iš pagrindinių būdų kaip mes sprendžiame šias problemas – namų statybai naudojame tik brandžią spygliuočių medieną, kurią tinkamai išdžioviname ir apdorojame. Tinkamai apdirbtas medis „gyvena,“ bet negadina namo sienojo.

Rąstiniuose namuose be apšiltinimo žmonės gyveno daugelį metų. Nors medžio masyvo šiluminė varža gerokai mažesnė už plytinio ar betoninio pastato, medis reguliuoja patalpų mikroklimatą natūraliai ventiliuodamas patalpas ir palaikydamas juose pastovią drėgmę. Kadangi šalčio pojūtis priklauso ne tik nuo temperatūros, bet ir nuo santykinės drėgmės, mediniuose namuose be apšiltinimo gyventi galima ir, kaip minėjome, tai žmonės darė daug metų. Tačiau tiems kurie renkasi rąstinius namus kaip nuolatinę gyvenamąją vietą šiandien, mes rekomenduojame rinktis sprendimus, kurie suteiks papildomą šiluminę izoliaciją ir sumažins sąnaudas kurui.

Geriausia būtų pradėti užduodant sau keletą klausimų:

  • Kas tame name gyvens?
  • Kokie namo gyventojų poreikiai?
  • Ar name lankysis svečiai?
  • Ar tai bus nuolatinė gyvenamoji vieta ar vasarnamis, medžioklės namelis?
  • Kur planuojate statyti namą?
  • Kiek tam galite skirti lėšų?
  • Kokį interjerą /fasadą norėtumėte kurti?
  • Kokių pagalbinių patalpų ar kitų elementų pageidautumėte (verandų, terasų, priestatų, pirties, t.t.)?

Apsilankykite statybos parodose, pavartykite žurnalus, užsukite į svečius pas tuos, kurie jau gyvena rąstiniame name ir apgalvokite, kas Jums patinka ir ką norėtumėte keisti. Tuomet pradėkite dėlioti savo idėjas ant popieriaus – kai turėsite aiškesnį vaizdą, ko norite, patariame kreiptis į architektus. Mes bendradarbiaujame su UAB „Baltijos architektūra,“ kuri turi didelę patirtį su rąstinių namų projektais.

Rąstinio namo privalumas – sveika gyvenimo aplinka. Pastovios komfortabilios oro drėgmės atmosfera sukuria labai sveiką gyvenimo terpę. Name mažai skraidančių (statinio krūvio) dulkių.  Trūkumai – pagrindinis, lietuvio akiai nepriimtinas medinis interjeras. Baiminamasi medinės perdangos, bet yra gerų civilizuotų garso ir smūgio izoliacijos sistemų. Nepagrįsta gaisro baimė (padegti galima bet kokį namą). Ir, galiausiai, niekas nenuginčys, kad mediniai namai yra patys sveikiausi.

Turi dar klausimų? Susisiekite!

Gaukite pasiūlymą